.

"בעקבות מקצועות שנעלמים מן העולם"

צאו להרפתקאה חדשה שתיקח אתכם מעבר לגבולות הזמן!
הרשמו לאחד מסיור המיזם לפני שיהיה מאוחר מדי!

 

מתגעגעים לימים תמימים יותר?

המיזם "מקצועות שנעלמים מן העולם" נוצר על ידי המעצבת והיזמית מיטל כץ, על מנת לתמוך ביוצרים השונים עם הקשיים של עולם משתנה.  לאורך השנים ועם התקדמות הטכנולוגיה והיבוא המסיבי מהמזרח, חלקם הגדול נעלם מהנוף המקומי ואיתם זיכרון מתוק של עידן תמים יותר.

 

המיזם כולל מגוון סיורים מרגשים שפתוחים לקהל  ו/או מיועדים לקבוצות סגורות. היוצרים הלוקחים חלק במיזם נבחרו בקפידה, לכולם מקצוע ייחודי וסיפור חיים מרתק הנשזרים יחד לכדי חוויה אנושית מעצימה ומרגשת. 
צאו מהשיגרה והצטרפו אלינו ליום קסום, המהוה הצצה נדירה אל עולם נסתר של בעלי מלאכה, אומנים, מעצבים ואספנים!

רוצים לקבל מידע על הסיורים שלנו?
 מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם.

 כאשר אתם משתתפים בסיור כזה, או רוכשים שובר מתנה,
אתם לוקחים חלק פעיל במיזם שמעודד את בעלי המלאכה, האומנים והמעצבים
להישאר רלוונטים בעידן הטכנולוגי המקשה על השרדותם.

למי מיועדים הסיורים

הסיורים מיועדים לאנשים המחפשים סיור מרגש ונוסטלגי, מתנה מקורית לאנשים אהובים, לקבוצות המחפשות יום פעילות עם ערך חברתי לגיבוש בין אנשי צוות וליציאה מהשגרה.

 

מה תקבלו בסיור

 • נשנוש/ ארוחה קלה ושתיה/ ארוחה במסעדה - בהתאם לסיור שנבחר 
 • סיור באורך 3-4 שעות, בהתאם לסיור שנבחר
 • מיניבוס מפואר צמוד בסיור ממונע
 • חשיפה לעולם שלם של מקצועות שנעלמים מן העולם ולאמנים ויוצרים יחודיים
 • הכרות עם אנשים וסיפורים ייחודיים 
 • סיור צבעוני ומרתק 
 • חוויה  מרגשת עם ערך חברתי
 • מתנה מקורית ו/או יציאה מהשגרה - לעצמכם או לאנשים אהובים

 

מידע כללי

 • הסיורים מתקיימים באזורים שונים.
 • מדי חודש מתקיימים מספר סיורים שפתוחים להרשמה לקהל הרחב. מועדים ומצב מקומות מתפרסמים באתר.
 • ניתן להזמין את הסיורים גם לקבוצות סגורות.
 • קיום הסיור מותנה במינימום משתתפים ובמזג אויר מאפשר.
 • ניתן להזמין שובר מתנה מעוצב - השובר פתוח לשנה או עם תאריך ספציפי.

חדש!!

מוצרי נייר מאויירים בעבודת יד שנולדו כחלק מן המאמץ של המיזם לתת כבוד וחיות לבעלי מלאכה להם מקצועות עבר, שאינם נדרשים עוד. עזרו לנו לצבוע את בתי המלאכה ולהפיח חיים בעסק וותיק ובמקצוע שעתיד להיעלם עקב חוסר רלוונטיות.

לשאלות, הזמנות טלפוניות, שוברים וקבוצות:  054-2424412

טעימה מהסיור "בעקבות מקצועות שנעלמים מן העולם"

המיזם התיירותי חברתי "מקצועות שנעלמים מן העולם" נוצר מתוך הבנה שמשנה לשנה ישנם מקומות ובעלי מלאכה שהולכים ונעלמים ואין להם תחליף או יורש, מלבד היבוא הזול מסין וכי הסיפור שלהם הוא בעצם הסיפור של כולנו. בסיור חושפים בעלי המלאכה והאומנים את סיפורם האישי ומלאכת ידם, ויוצרים מארג אנושי בו סקרנות ורצון לאהבה ופרנסה נפגשים. 

היו ושיתפו בחוויה...

ענבל

סיור נפלא, ממלא ומרגש. מעבר לחשיפה לאנשי המקצוע הנפלאים ולסיפורם האישי נחשפנו גם לקשיים שאליהם נקלעו כל כך הרבה בעלי מקצוע לאחר שיגשוג של הרבה שנים. תופעה רחבה שלא ידענו על קיומה. כל אחד ואחד מאנשי המקצוע אותם פגשנו היה עולם בפני עצמו ומיטל בעצמה אישה מעניינת ונעימה. הסיור מותאם ומעניין למגוון רחב של גילאים, אנחנו הגענו לסיור 6 אנשים משנות ה-30 ועד שנות ה-70 וזה בהחלט התאים ועניין את כולם, תודה רבה למיטל ומקווה שנתראה בסיורים נוספים.

סיגל

סיור מאוד מענין ומעשיר. מיטל מקסימה ומעבירה את הסיור בצניעות ובידע רב. הרעיון נהדר כיף להכיר, לשמוע ולראות מקרוב את אנשי המקצוע שעבודת הכפיים עבורם היא כל עולמם ולהחזיר אותנו לכמה שעות של פשטות, צניעות,שכה חסרה לנו כיום. בעלי המלאכה היו נהדרים, סיפרו את סיפורם בעיניים מאירות בהעברת ההיסטוריה של המקום בצורה עניינית וממצה. אחרי שלוש, שעות של סיור הרגשתי שאני רוצה לשמוע ולראות עוד ועוד... אני ממליצה בחום!

ניר

סיור נפלא ומרתק. ארגנתי לקבוצה מהעבודה סיור עם מיטל - ההתנהלות מול מיטל היתה מעולה, מיטל עוזרת, מייעצת ומארגנת בצורה מופתית. הסיור היה מרתק ומעורר השראה בעיקר לקבוצה שעובדת בהיי טק ומרוחקת מהעולם הזה. הקבוצה נהנתה ללא יוצא מן הכלל וזה אפילו היכה גלים בחברה אח"כ- מלא אנשים מהחברה באו אלי ושאלו אותי על הסיור שארגנתי בעקבות הפידבקים מהקבוצה.
מומלץ ביותר!

מיטל כץ יוצרת המיזם

בראש המיזם עומדת מיטל כץ, שסיפורה האישי והקושי אותו חוותה בחייה המקצועיים הביאו אותה לחיפוש ויצירה של מיזם הסיורים החברתי "בעקבות מקצועות שנעלמים מן העולם".  אחרי 16 שנים בעולם העיצוב והעסקים עשתה שינוי מקצועי וצעדה אל דרך חדשה.

המיזם שבנתה מקדם ומנגיש את היוצרים השונים בדרכים בלתי אמצעיות של סיורים וסדנאות אומן. אחרי שנה של תחקיר וכיתות רגליים נוצר תמהיל של יוצרים מרגשים בעלי סיפור חיים מרתק. ההבנה כי השינויים הגלובליים משפיעים על קיומם של בעלי המלאכה עד כדי הכחדתם, מילאה אותה בתחושת שליחות ורצון עז לתעד, לשתף ולשמר את הקיים.

עיצרו ליום אחד את הזמן,  ובואו לחוות איתנו את אחד מסיורי הנוסטלגיה ולהזכר בפשטות המרגשת של אותם הימים.
בואו לפגוש את האחרונים בתחומם, רגע לפני שהם לא יהיו כאן יותר! 

לפרטים נוספים ותיאום: 054-2424412

 

רוצים לקבל מידע על הסיורים שלנו?
 מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם.

"עם שאינו זוכר את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" יגאל אלון

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.